עיסויים


מסאג’ עיסוי הינו טיפול המבוסס על חיכוך, שפשוף ולחיצה בנקודות מסוימות בגוף אשר משחררות בסופו של דבר לחצים מהמטופל
מקורו של העיסוי – מסאג’ בסין והודו הם היו חלק משיטות ריפוי בהם האמינו. בשיטות אלו עיסו או טיפלו באיבר חיצוני לריפוי איברים פנימיים. כך למשל ברפלקסולוגיה ובשיאצו לחיצות על אזורים מסוימים אמורים לשחרר לחצים ולרפא אזורים אחרים.
המגע הינו כלי בסיסי ומשמעותי בעיסויים, המגע מרגיע, מעניק בטחון, ובעל השפעה חיובית על המטופל, זהו העיקרון עליו עובד העיסוי – מסאג’. המסאג’ משפיע בצורה חיובית על ההרגשה הכללית של המטופל ועל מערכת החיסון שלו, שלא לדבר על מצבו הנפשי, אדם שעבר טיפול כלשהו של עיסוי הרבה יותר רגוע ונינוח אחרי הטיפול,
המגע של העיסוי – מסאג’ משפיע מאוד על מערכת העצבים, כשהוא מרגיע וממריץ את הגוף בו זמנית הוא גם מעודד שחרור אנדורפינים ואשר פועלים כסמי הרגעה טבעיים המפחיתים עוצמות כאב ויוצרים תחושות והרגשות של התרוממות רוח..
בתהליך העיסוי – מסאג’ מתרחשת אינטרקציה בין כל חלקי הגוף ועל כן יש לדאוג למספר גורמים שיגרמו להצלחת הטיפול.
ראשית על המקום בו מתבצע העיסוי – מסאג’ להיות נקי שקט ונעים לא חם מידי ולא קר מידי, עליו להדיף ריח נעים.
על המטפל- המעסה להיות נקי מסודר וללא ריחות הזעה, לא נעים לקבל טיפול ממטפל לא אסטטי.
יש להימנע מהפרעות לאורך כל הטיפול, טלפונים ניידים יש לכבות ואסור למטפל בכל מקרה לשוחח בטלפון. דברים אלו נכתבים משום שהיו דברים מעולם. העיסוי – מסאג’ חייב להתקיים בסביבה שקטה.
יש ליצור קשר עם המטופל לפני הטיפול – לרוב המעסים פותחים בשיחה עם המטופל במשך העיסוי – מסאג’, זה מפריע לטיפול המטופל אינו מרגיש נינוח כאשר חוקרים אותו על עיסוקו בזמן הטיפול, כל זמן הטיפול חייב המטופל להיות בנירוונה כאילו הוא לבד החדר, אפשר להנעים במוסיקה חרישית ליצירת אוירה רגועה.
ישנן שיטות עיסוי רבות. משך זמן הטיפול נע בין 12 דקות ועד לארבע שעות. בדרך כלל עיסוי סטנדרתי נמשך בין 45 ל 60 דקות, העיסוי – מסאג’ מתבצע כאשר המטופל שוכב על בטנו או על גבו במיטה המותאמת לעיסוי.
במהלך הטיפול על המעסה ללמוד את גופו של המטופל בין אם על ידי שיחה עימו ובין עם באמצעות מישוש. הטיפול בדרך כלל יקיף את כל הגוף, והמעסה יעזר בשמני עיסוי העיסוי – מסאג’ מתבצע על שרירים ורקמות ומבוצע באמצעות טכניקות מגע שונות הכוללות הפעלת לחץ בנקודות מרכזיות, ליטוף לאורך שרירים, וחיכוך. כמעט ואין סיכונים רפואיים בעיסוי, המקרים בהם נתקלתי היו רגישות לשני העיסוי – מסאג’ או פציעות קלות בעקבות לחיצות חזקות באזורים רגישים.
ישנם כ- 150 סוגים של עיסויים, המחולקים לתחומים שונים, בשני מישורים עקריים: עיסויים רפואיים (תראפיים) ועיסויים הומאופטיים. רובם של העיסויים – מסאג’ים מיועדים לכל שכבות הגיל.
באמצעות המגע, נוצרת תחושת שלווה פנימית עילאית.